Frézování komínových průduchů.

Frézování pro sanace komínů .

Frézování je mechanická věc , která se prování za pomocí komínové frézy (hydro agregátu) v našem případě benzínový pohon , od agregátu (umístěn dole ) se natáhnou hydraulické hadice k ústí komína. Na komínovou hlavu je instaluje tzv. komínový vrátek s rozdělovačem hydraulického pohonu , a koncové hadice s hydromotorem , na motor je namontována frézovací hlava různého průměru. Zpravidla jsou tři druhy hlav , 80 , 100 , 120mm , ty se osadí řetízky k tomu určené o různých délkách např: 3 , 4 ,5 článků.

K bezpečné přípravě a k zajištění BOZP obsuhy používáme montážní plošinu , také tím eliminujeme poničení interieru domu.

Frézování je vlastně obrušování zdiva , z průměrného frézování je cca 200-300kg odpadu - (sutě, antuky) objednatel si musí odpad zlikvidovat sám , a v době frézování připravit např: nádoby , přívěsný vozík , místo kam se suť uloží.

Běžný komín je zpravidla vnějšího rozměru 450*450mm tedy komínový průduch 150*150mm nebo tažený pr:150mm a zděné cihly nejsou symetricky zděny , a tak například komínová vložka od pr:150mm se nevejde (malá instalační šachta). Pro moderní spotřebiče paliv bývá při sanaci komína použitá vložka o světlosti 150 , 160mm. tedy je potřeba instalační šachta 170,180mm.

Před frézováním nutno zhodnotit reálný stav , komínového průduchu / tělesa komína.

V současné době frézování provádíme jako celek s vložkováním , tedy samotné frézování nenabízíme .

Sanace komína 1 průduch s vložkováním , se zazdění atd...se snažíme zhotovit ve 4-5 montážních osob za 1 den. Tedy je možno večer případně topit , a vám to šetří váš čas. Frézovací sezona je od 21.3.do změny času cca 25.10. Mimo frézovací období pouze ve výjimečných případech , po domluvě a to za příznivého počasí.

Objednatel musí mýt zakryt , interiér , schodiště, chodby , nábytek a jiné.... aby nedošlo k poškození , prachem frézování , pohybem osob.

FRÉZOVAT NELZE: Azbestové roury , šamotové vložky , kameninové roury , pálené roury a kovy .....

V případě zájmu nás kontaktujte na: Patrik Volše 775 640 610 anebo : patrikvolse@kominictvi-volse.cz.
© 2024 Kominictví Volše | Administrace | Mapa stránek
Webdesign: Crespo, s.r.o.